Golf Club Jičín

Golf Club Jičín má své mistry pro rok 2016

V neděli dne 18. září hostilo hřiště v Myštěvsi 11. ročník Mistrovství Golf Clubu Jičín ve hře na rány. Předpověď počasí na tento víkend nevěstila nic dobrého, ale díky poloze hřiště se déšť vyhnul obloukem a spadlo jen pár kapek, které golfisté ani nestihli zaregistrovat. Většina nedělního turnaje byla slunečná se svěžím větrem, díky kterému se golfisté dostávali do obtížných pozic. Hrálo se na rány bez vyrovnání ve třech kategoriích.

fotogalerie

V kategorii HCP 37-54 zvítězil osmiletý a zárověň nejmladší hráč turnaje Milan Cerman před druhým Filipem Urbánkem a třetím Michalem Pluhařem. Veliká gratulace patří hlavně Filipovi, který výrazně snížil svůj hendikep.

Kategorii žen vyhrála Eliška Kopánková o pouhé dvě rány před Ladou Bartkovou. Na třetím místě skončila obhájkyně loňského titulu Michaela Dyntarová.

V kategorii mužů si s nelehkými podmínkami nejlépe poradil Šimon Mládek, který byl po devíti jamkách pod PAR hřiště (-1) a dalo se tak očekávat jeho jisté vítězství. Šimon ale "pokazil" druhou devítku, na které zahrál 6 bogey a tím se stal závěr turnaje napínavější a otevřený. Tomáš Hájek zahrál na 13. pětiparové jamce svůj drajv do zoraného pole, které lemuje fervej a musel tak dropovat nehratelný míč. Díky trestné ráně a trojpatu zahrál na této jamce double bogey (2 nad par). Tomáš Dyntar, který držel podobné skóre jako Tomáš Hájek poslal svůj drajv na 16. jamce do autu a s obdržením jedné trestné rány musel opakovat drajv z odpaliště. Na této jamce zapsal 7 ran (triple bogey) a ztratil tak šanci stát se celkovým vítězem. Loňský obhájce mistrovství Tomáš Macek pokazil prvních devět jamek, i přes výbornou hru ve druhé devítce skončil na 4. místě.

Novým mistrem klubu se tak stal Šimon Mládek, který v historii mistrovství zahrál zatím nejlepší výsledek a drží tak rekord mistrovství 77 ran (+5). Na druhém místě se ztátou 2 ran skončil Tomáš Hájek (+7) před třetím Tomášem Dyntarem, který zahrál 81 ran (+9).

Mistry klubu pro letošní rok se stali Eliška Kopánková a Šimon Mládek. Svými výkony vyhráli hlavní cenu v podobě zapůjčení osobního vozu značky Škoda na víkend s plnou nádrží. Tuto cenu věnoval generální partner turnaje AUTOCENTRUM Jičín. Oba mistři budou reprezentovat klub na turnaji mistrů klubů 8.-9.10. na Konopišti. Pro tento účel jim bude generálním partnerem poskytnut osobní vůz Škoda Superb.

Dále bychom chtěli poděkovat i ostatním partnerům a sponzorům především firmám ELNINO.CZ a CITYGOLF.CZ.