Golf Club Jičín

II. liga mužů a žen 2016

V polovině července hostilo hřiště na Nové Americe 3.-5. kolo soutěže II. liga mužů a žen. V pátek se hrálo 18 jamek na rány, v sobotu a v neděli jamkové soutěže. Ženy hráli ve složení Lada Bartková, Eliška Kopánková, Iva Jánkova a Justýna Šafaříková, muži hráli ve složení Šimon Mládek, Tomáš Macek, Tomáš Hájek, Tomáš Dyntar, Tomáš Potoček, Karel Dyntar a Vladimír Adámek. Kapitánem obou družstev byl Jiří Hvězda.

fotogalerie

Po základních kolech před jamkovou hrou se ženy umístili na druhém místě. V sobotu si hravě poradily s týmem z Golf Clubu Svratka 1932 a vyhrály oba singly i čtyřhru (3:0). V neděli je čekal velice těžký soupeř - Golf Club Grabštejn. V tomto těžkém utkání naše ženy prohráli (0:3). Celkově se tedy umístily na krásném druhém místě a příští rok budou opět bojovat o postup do I. ligy.

Tým mužů skončil po kvalifikačních kolech na rány na 8. místě a nemohl se proto zúčastnit bojů v PLAY OFF o postup do I. ligy. V sobotních zápasech muži nastoupili proti týmu Golf Clubu Hradec Králové, který sestoupil z první ligy. Dva zápasy Jičín vyhrál, dva prohrál a jeden remizoval s celkovým výsledkem 2,5:2,5. Za této situace následovala rozehrávka ve čtyřhře systémem náhlá smrt. Do rozehrávky nastoupila sehraná dvojice Šimon Mládek a Tomáš Hájek, která již měla jedno vítězství ten den za sebou. Rozehrávka začínala na pětiparové jamce č. 16 Maple Hills. Po povedeném drajvu Šimona následovala rána Tomáše, která skončila v rafu asi 120 m od jamky. Šimon zahrál z rafu úžasnou ránu, která se ovšem zastavila asi 12 m nad jamkou. Soupeři byli po třetí ráně asi 6 m pod jamkou. Tomáš zahrál pat, který skončil v jamce a soupeřům se již nepovedlo na tento pat odpovědět a tím si Jičín vybojoval nedělní utkání o páté místo.

V něděli na kluky čekal věčný rival Queems Park Golf Club Myštěves. Po těžkých bojích naši kluci prohráli těsně 2:3 a skončili stejně jako v loňském roce na celkovém šestém místě.

Všem hráčům a hráčkám děkujeme za důstojnou reprezentaci klubu.

Návrat zpět
(C) 2005-2007 Golf Club Jičín. Všechna práva vyhrazena. Obsah stránek www.gcjc.cz je určen jen pro osobní využití.
Adresa: Golf Club Jičín, Vitiněves 127, 506 01 Jičín. Telefon: 607 948 052. Webmaster: noWeb.cz

NAVRCHOLU.cz